fbpx

English Speaker?Click Here

הסתגלות לשינויי הגוף בזמן ההריון

כשאנחנו חושבת, על אישה בהריון אנחנו לרוב רואות מישהי אמהית, קורנת, מגנה, מכילה…אבל מעבר לבחילות הבוקר האופייניות או לחוש הריח המפותח, לפעמים קורים דברים שלאף אחת לא נעים לדבר עליהם.

הגוף עובר שינוי משמעותי, מכין את עצמו ללידה- ולפעמים עוד לפני שהבנת שאת בהריון- האגן מתרחב, הבטן גדלה, החזה גדל ואת כבר לא מכירה את הגוף שאת חייה בו-
דבר שעלול להוביל הרבה פעמים לפגיעה בדימוי עצמי– כן כן, גם במצב קסום כמו בהריון (בעיקר בטרימסטרים 1 ו-2 כשהבטן עוד ב"ספק בטן הריון ספק 'היא אכלה יותר מדי'")

אז במיוחד בשביל כל אלה שמבינות על מה שאני מדברת, הנה לכן 9 טיפים חשובים לשיפור הדימוי העצמי בתקופת ההריון:

 

דעי את "האויב"

את בהריון. את מכילה ילד/ה- אבל אני יודעת שעד שלא תראי הוכחות חותכות לטיעון שלי-זה לא יספק אותך ;). בטרימיסטר הראשון קיימים שינויים הורמונלים- כאלה שעלולים לגרום לך להרגיש כמו לפני הוסת- רעב מוגבר, מצבי רוח משתנים, אנרגיה ירודה, עייפות, עיכול איטי שמוביל לעצירות ,בטן נפוחה ועוד. נכון..לא קל להרגיש סקסית במצב הזה- אבל תביני ש:
א. את לא חייבת להרגיש סקסית כל הזמן , זה בסדר גם לא להיות במירוץ הזה.
ב. זו לא את- אלה ההורמונים שלך, וזה תכף יעבור.

!Oh, she glows

אוו כמה שמענו על הbaby glow- את רואה את עצמך הולכת ברחוב עם שמלה מתנפנפת, קורנת כמו הדבר הכי יפה שאלוהים יצר- לפחות ככה דמיינת, אבל חכי,  זה בסדר גם אם את לא שם- כל אישה והגוף שלה. עד השבוע ה18-20 את עלולה לא להרגיש עדיין שום דבר וזה בסדר.לכן אל תשווי את עצמך לאחרות- זה הגוף שלך והוא חווה את זה כמו שהגוף שלך צריך לחוות.

שתפי את הקרובים אלייך

תמצאי מישהי לדבר איתה, אל תעברי את זה לבד (למרות הצורך לשמור על ההריון בסוד בהתחלה)- את צריכה את התמיכה הזאת מחברה/אמא/בן זוג..
דברי עם נשים שעברו את זה גם, את לא לבד.

תתחדשי

במקום להתבאס על הבגדים שכבר לא עולים, תעופי על בגדי הריון מושלמים לשלב שבו את נמצאת- תחגגי את הרגע! כי בין אם הגוף שלך יחזור להיות בדיוק איך שהוא היה לפני ההריון ובין אם לא- זה לא משנה את מה שקורה עכשיו. אז במקום לחשוב על מה היה או מה יהיה- תהיי במקסימום שלך ברגע הזה. 

תהיי האמא של עצמך

תסתכלי על עצמך במראה בעיניים אוהבות ותמצאי בעצמך את כל הדברים שאת אוהבת- תמצאי את נקודות החוזקה שלך. ואם כרגע קשה לך לראות את זה בעצמך- תחשבי מה האנשים שסובבים אותך אוהבים אצלך. תבחרי לתת לעצמך מנוחה מהביקורת העצמית.

הריון זה לא מחלה

את לא חייבת להפסיק לעשות את מה שאת עושה- תזיזי את הגוף לפי הקצב שלך- הליכות,יוגה- זה יוציא אותך מהבאסה, יחבר אותך לגוף, יתן לך זמן לעצמך ויעזור לך להרגיש יותר טוב פיזית ונפשית.

תנוחי

באותה נשימה עם "תזוזי"- מגיע "תנוחי"- תמצאי את האיזון בין השניים- שינה קצרה, קריאת ספר, תרגילי נשימות, תרגילי מיינדפולנס…תתפנקי בכל דרך שמרגיעה אותך. הגוף שלך עובד קשה וזה מגיע לו.

תאכלי טוב

בתקופת ההריון האם היא המקור הבלעדי המספק לעובר את רכיבי התזונה שבונים את גופו- לכן זה ממש לא הזמן לדיאטה ולספירת קלוריות- חשוב לאכול נכון, מתי שרעבים ולהפסיק כששבעים.  לדגשים תזונתיים עיקריים לחצי כאן.

תביני את ההגיון שמאחורי הרגש

תקראי ספרים בתחום ותעשירי את העולם שלך בידע והסברים פיזיולוגיים לגבי מה שאת מרגישה- האינטרנט מלא בחומרים ומחקרים שיעזרו לך להיות מודעת למה שקורה אצלך עכשיו בגוף.

 

תודה לכל ההריוניות ולאמהות המופלאות ששיתפו אותי ופתחו את ליבן בפניי- אני בטוחה שהחוויות שאתן חוויתן והשיתוף שלכן יעזרו להרבה!

 

שינוי גודל גופנים